
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Ammo Pack |
| RoHS | Compliant |
| Type | Standard |
| Forward Current | 2 A |
| Forward Voltage | 1 V |
| Reverse Voltage | 400 V |
| Reverse Current | 5 µA |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08428
Ext.Price$0.08428
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08428 | $0.08428 |
| 10 | $0.04214 | $0.42140 |
| 50 | $0.03756 | $1.87800 |
| 100 | $0.03347 | $3.34700 |
| 500 | $0.03065 | $15.32500 |
| 1000 | $0.02807 | $28.07000 |
| 3000 | $0.02571 | $77.13000 |
| 5000 | $0.02355 | $117.75000 |
| 10000 | $0.02156 | $215.60000 |
